22 lutego 2024

GALLUP - (CLIFTONSTRENGTHS )
CO WARTO WIEDZIEĆ PRZED PRZYSTĄPIENIEM DO BADANIA.

Co bada CliftonStrengths (potocznie nazywany testem Gallupa)?

 

 

To badanie składające się ze 177 pytań, którego wynikiem jest Twoja naturalna sekwencja talentów. Gallup wyróżnił 34 uniwersalne talenty, niezależne od kultury, płci, pochodzenia i innych czynników różnicujących. Stanowią one Twój naturalny sposób myślenia, działania, odczuwania oraz są bazą do rozwijania mocnych stron.

 
 
 

Gdzie kupić test Gallupa?

 

Badanie Gallupa można kupić na stronie internetowej Instytutu Gallupa lub u trenerów np. na mojej stronie.https://korinabulenda.pl/sklep 

 
 

W prawym górnym rogu możesz zmienić język na polski, dzięki czemu cennik zobaczysz w złotówkach.

 

Jak długo trwa badanie Gallupa?

 

 

Badanie zawiera 177 pytań połączonych w pary (część się powtarza). Wybierasz jedno ze stwierdzeń, które jest Ci najbliższe. Na każdą parę masz 20 sekund, tak aby zbyt długo nie analizować. ;) Przeznacz sobie 20-40 min czasu w ciszy, spokoju i skupieniu. Od 20 stycznia konfiguracja oraz liczba pytań może ulec zmianie.

 
 
 

Po jakim czasie otrzymam wyniki testu Gallupa?

 

Wyniki pojawią się chwilę po wypełnieniu badania. Kwestia otrzymania maila lub odświeżenia strony.

 

Czasami może trwać to kilka minut.

 
 
 

W jakim języku jest badanie Gallupa?

 

Bardzo ważne jest to, aby przy wypełnianiu testu zaznaczyć język ojczysty - polski. Czasu na odpowiedź jest naprawdę mało, a warto nie tracić go na zastanawianie się, czy na pewno o to chodziło.

 
 
 

Czy badanie Gallupa jest po polsku?

 

Tak, badanie można wypełnić w języku polskim. Wyniki są udostępniane częściowo w języku polskim, częściowo w angielskim, jednak przy zastosowaniu translatora nie stanowi to problemu.

 
 
 

Co otrzymuję po wypełnieniu badania Gallupa?

 

Wybierając Top 5 CliftonStrengths otrzymujesz:

 

- Raport głównych cech - ogólne opisy 5 dominujących talentów w języku polskim,

 

- Przewodnik po mocnych stronach - zawierający spersonalizowane opisy 5 dominujących talentów - część w języku polskim, część w języku angielskim,

 

- podsumowanie informacji na temat Twoich 5 talentów wraz z umiejscowieniem ich na mapie talentów,

 

- dodatkowe szczegółowe informacje na temat Twoich 5 talentów - po angielsku,

 

- moduły edukacyjne w języku angielskim: wprowadzenie do mocnych stron, informacje i ćwiczenia do wykonania po odebraniu wyników,

 

- możliwość udostępnienia informacji o talentach - dla przyjaciół czy współpracowników.

 

Uwaga: od 20 stycznia zawartość raportu ulegnie zmianie, więcej informacji już niebawem. :)

 
 
 

Wybierając CliftonStrengths 34 otrzymujesz wszystko to, co napisałam powyżej i dodatkowo:

 

- mapę talentów zawierającą wszystkie 34 talenty oraz opis dominującej domeny,

 

- Raport CliftonStrengths 34 - kompleksowy raport wszystkich Twoich talentów- w języku angielskim, spersonalizowane opisy, wskazówki oraz wyzwania do top 5 talentów, dłuższe opisy do talentów top 6-10 oraz krótkie opisy do pozostałych talentów, znajdziesz też porady, jak pracować z talentami oraz informacjeo prezentowanym podejściu do pracy nad słabościami,

 

- Raport Kolejność cech - sekwencja talentów wraz z krótkim opisem,

 

- e-book StrengthsFinder 2.0 - bestseller Gallupa w języku angielskim prezentujący wskazówki dotyczące talentów oraz informacje o podejściu rozwoju opartego na mocnych stronach,

 

- e-moduł przeprowadzający przez pracę z wynikami testu - w języku angielskim.

 
 
 

TOP 5 czy 34 - które badanie wybrać?

 

TOP5 to raport podstawowy, z którego można czerpać wiele informacji. W pracy rozwojowej najczęściej skupiamy się na TOP5 (ogarniamy podstawy), a potem sięgamy dalej i głębiej. Dla osób ciekawych i o większej świadomości polecam pełny zakres. Można najpierw wykupić badanie TOP 5 a później bez konieczności ponownego badania opłacić otwarcie pełnego raportu 34 talentów.

 

Jak wygląda konsultacja wyników testu Gallupa?

 

Zazwyczaj pracuję w trybie pojedynczego spotkania lub trzech sesji rozwojowych. Spotkanie zawsze trwa około 1,5h, żeby wystarczająco zgłębić temat talentów oraz zaadresować pojawiające się wątki i wnioski. Przed spotkaniem proszę o dokładne zapoznanie się z opisami talentów, dlatego warto planować konsultacje z kilkudniowym wyprzedzeniem. Na spotkaniu zajmujemy się zrozumieniem talentów oraz własnych schematów działania, sprawdzaniu, jak talenty objawiają się na co dzień - w pracy zawodowej, życiu prywatnym, w czym pomagają, a w czym przeszkadzają. Weryfikujemy gdzie są jasne i ciemne strony talentów oraz w jaki sposób zainwestować w talent, aby rozwijać go w mocną stronę. Ze spotkania wychodzisz z konkretnym celem oraz zadaniem do dalszej pracy. Jeśli decydujesz się na wersję pakietową, to kolejne spotkanie lub spotkania odbywają się z 2-3 tygodniową przerwą, tak aby dać czas na pracę własną, zweryfikowanie, jak talenty działają oraz testowanie różnych rozwiązań. Dostajesz ode mnie zadania domowe lub podrzucam też treści, które są potrzebne, aby lepiej wykorzystać talent. 

 

Badania Gallupa a kariera?

 

 

Każdy z 34 talentów odpowiada pewnym naturalnym predyspozycjom i skłonnościom, które jeśli są rozwijane i wykorzystywane, mogą przyczynić się do większej efektywności, satysfakcji i sukcesu w pracy i życiu osobistym. 

 

Osoby, które znają swoje główne talenty, mogą skupić się na rozwijaniu tych, które mają największy potencjał, zamiast próbować poprawiać obszary, w których są słabsze. To podejście do rozwoju osobistego i zawodowego jest coraz bardziej popularne wśród firm i organizacji, które chcą maksymalizować potencjał swoich pracowników.

 

Sukces i satysfakcja w pracy zawodowej leży w połączeniu talentów z rolą.

 

Wyraźnie trzeba jednak zaznaczyć, że to badanie nie odpowiada na pytanie jaka branża czy rola jest dla nas właściwa. Przeciwnie moje zadanie polega między innymi na tym, żeby pokazać Ci, że określone role można sprawować mając różne talenty. Lista Twoich talentów to potencjał a nie zero-jedynkowa odpowiedź, kim możesz być. Jako dyplomowany coach kariery i doradca zawodowy poprowadzę Cię tak abyś rozeznał jak ścieżka kariery będzie spójna z Twoimi talentami abyś czuł satysfakcję i spełnienie. 

 

 

Chcesz wiedzieć więcej?

 

Zapisz się na darmową 30 minutową sesję budowania zaufania lub rozmowę telefoniczną, na której odpowiem na wszystkie Twoje pytania.

 

Coach kariery Warszawa

Wykreowane przez  Kobieca Energia w Biznesie